Kullanıcı Sözleşmesi

Trendsizde.com  internet sitesinden alışveriş yapan müşterilerimizin güvenliğini ön planda tutmakta ve e-ticaret sitemiz üzerinden siparişinizi verdiğiniz andan itibaren ödeme/adres bilgilerinin kontrolünü gerçekleştirmektedir. Bu yüzden, siparişinizin tedarik ve teslimat aşamasına gelebilmesi için öncelikle siparişinizin ödeme/adres bilgilerinin doğruluğunun onaylanması ve onaylandığına dair e-mailin size yollanması gereklidir. 

 
Trendsizde.com  da yaptığınız alışverişler, fiziksel yapısına göre İstanbul içine onay e-mail ini takip eden 1- 3 iş günü içerisinde, İstanbul dışındaki tüm şehirlere onay e-mail ini takip eden 1- 5 iş günü içerisinde anlaşmalı olduğumuz kargo firması tarafından ulaştırılır, satın alınan ürün/hizmet yapısına göre teslim süresi değişebilir veya fiziksel teslimat gerektirmeye bilir. 
 
Hafta sonu Siparişleri
Cuma günü öğle 17.00 den önce verilen siparişler, Cumartesi gününden itibaren teslim edilmeye başlanır. Cuma günü 17.00 den sonra verdiğiniz tüm siparişler sonraki Pazartesi günü işleme alınacağından elinize Salı gününden önce ulaşamayabilir. Pazar günleri teslimat yapılmamaktadır. 
 
Stok Sorunları
Eğer ürün stoklarımızda bulunan son ürün ise siparişi geçen ilk müşteriye gönderilir. Diğer sipariş için müadil ürün tavsiye edilir.
 
Adres Bilgileri
Siparişinizin size en çabuk şekilde ulaşması için lütfen adres bilgilerinizi mümkün olduğu kadar açık yazınız. Hatta varsa adresinizin tarif bilgilerini de yazabilirsiniz. (Örnek: Postanenin yanından girince üçüncü sokak vs.) 
 
Kapıda Ödeme
Trendsizde.com  dan  verdiğiniz siparişlerde teslimat sırasında nakit ödeme imkanınız vardır. Kargo personeli sizden kapıda nakit yada kredi kartı ile paketi teslim edebilir. Fiziksel ürünler için geçerlidir. 
 
Hatalı / Eksik Siparişler
Teslim aldığınız paketi kargo görevlisinin yanında açıp, siparişinizi kontrol ediniz. Herhangi bir yanlışlık veya eksiklik gördüğünüz takdirde derhal bizimle irtibata geçiniz. 
 
Kargo Ücretleri
150 TL kargo ücretsizdir. Diğer ürünler için kargo bedeli ekstra olarak yansıtılacaktır. Kapıda ödeme ekstra ücrete tabidir.
 
İade Koşulları
Beğenmediğiniz ürünü herhangi bir gerekçe göstermeksizin 7 gün içerisinde iade edebilirsiniz. Ürünü orjinal ambalajı bozulmadan , kullanılmadan göndermeniz gerekmektedir.
 
İade süresi kaç gün?
Genel olarak satın aldığınız ürünleri tahrip etmeden, paketi açmadan, kullanmadan ve ürünün tekrar satılabilirliğini bozmadan, teslim tarihinden itibaren yedi 7 günlük süre içinde neden belirterek iade edebilirsiniz. 
 
İade şartları nelerdir?
İade etmek üzere gönderdiğiniz ürünlerde tam olması gereken öğeleri aşağıda bulabilirsiniz. Bunlardan herhangi birinin eksik olması durumunda ürün iadesi kabul edilmemektedir.
- İade Ve Degisim Kargo Ücreti Müsteriye Aittir.
- 7 günlük süre içerisinde iade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir.
 
Ancak bazı ürün ve hizmetlerin doğası gereği farklı iade koşulları uygulanabilmektedir. Ürün satın almadan önce genel iade prosedürüne göre farklılık gösteren ürünlerin aşağıda yer alan iade şartları öncelikli olarak geçerlidir.
 
Nasıl iade edeceğim?
Ürünü tarafımıza göndermeden önce iade talebinizi tarafımıza bildirmeniz gerekmektedir. Onay bilgisi size telefon veya mail yoluyla bildirilecektir. Firmamıza gelen ürünlerin iade şartlarına uygun ulaştırılması durumunda ürün tutarlarının iadesi, ürünün tarafımıza ulaştığı gün işleme alınacaktır.
Aşağıda, genel iade şartlarına göre farklı özellikler içeren ürün tiplerinin iade koşullarını görebilirsiniz.
7 günlük süre içerisinde ürünün iade edilebilmesi için Genel İade Şartlarına ek olarak aşağıdaki şartlara dikkat edilmesi gerekmektedir:
 
- Ürünün orijinal kutusu, ambalajı eksiksiz ve hasarsız olması şarttır Online Alışverişlerde
 
Önemli Güvenlik Unsurları:
Sanılanın aksine, kullanıcıların kredi kartı bilgileri çoğu zaman internet üzerinden yapılan alışverişlerde değil fiziki ortamlarda çalınmaktadır. Bu nedenle kredi kartınızı günlük hayatta kullanırken dikkatli olun, kredi kartı numaranızı, son kullanma tarihini ve CVC (Güvenlik numarası) numarasını başkalarına vermeyin. Restoran, mağaza gibi fiziki ortamlarda çalınan kredi kartı bilgileriyle alışveriş yapmaya çalışan sahtekârlara karşı önlemler alan e-ticaret siteleri bu sahtekârları yakaladıkları anda kredi kartının gerçek sahibiyle irtibata geçmektedirler, bu gibi durumlarda işbirliği yapın. Ay sonu gelen ekstre bilgilerini dikkatli kontrol edin ve size bir şey ifade etmeyen alışverişler için firmalarla irtibata geçin.
 
İnternetten alışveriş yaparken bildiğiniz firmaları tercih edin. Bu sayede aklınıza takılan bütün konular hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Internet sitesinde firmanın İl Ve İçesi ve telefonun yer almasına dikkat edin. Bilmediğiniz bir firmadan alışveriş yapacaksanız alışverişinizi yapmadan ürünü aldığınız mağazanın bütün telefon  bilgilerini not edin. Eğer güvenmiyorsanız alışverişten önce telefon ederek teyit edin